TraumaPet Ag

traumapet gel ag optimized

TraumaPet gel Ag

TraumaPet® żel Ag To produkt z nanocząsteczkami srebra do miejscowego stosowania na zwierzętach. Jego główne składniki nawilżają ranę, a tym samym przyspieszają gojenie i regenerację. Lata badań i prób wykazały, że nanosrebro jest wysoce antybakteryjne i grzybobójcze. Preparat jest nietoksyczny.

poniżej przedstawiamy przypadki gdzie zastosowano TraumaPet gel Ag 

 1. przypadek 

Po wypadku samochodowym doszło do poważnego urazu nogi. Kończyna była leczona chirurgicznie i zabandażowana opatrunkiem nawilżającym. Ponowne bandażowanie odbywało się codziennie i pomimo antybiotyków i codziennej pielęgnacji tkanka miękka ulega martwicy i wytwarza nieprzyjemny zapach. Po wprowadzeniu do zabiegu TraumaPet ® żel Ag jako etap po bandażowaniu. Po pierwszej aplikacji zapach zniknął, a po trzeciej zaczęła ustępować martwica. W kolejnych dniach doszło do ziarninowania i epitelializacji tkanek.

Rana leczona przez:  MVDr. dr Leona Raušerová

 2. przypadek 

Leczenie przeprowadzono za pomocą TraumaPet ® gel Ag, dotknięty obszar zabandażowano i żel nakładano raz dziennie po ponownym bandażowaniu. Stan końcowy to 5 dni później bez stosowania antybiotyków i kortykosteroidów.

Film instruktarzowy do zastosowania żelu i kremu TraumaPet gel + cremor Ag

traumapet produkty optimized
Odtwórz wideo

TraumaPet gel Ag

skład :

Nanosrebro 400 ug Ag w 1 g żelu, woda oczyszczona, karbomerum, wodorotlenek sodu do ustalenia pH.

opakowanie :

tubka 15 ml

stosowanie:

Wskazówki dotyczące zastosowania:

Nałożyć żel bezpośrednio na zaatakowaną ranę, tworząc ciągłą warstwę o grubości 2-3 mm, pokrywającą cały obszar. Delikatnie zakryj ranę bandażem. Powtarzaj co 12-48 godzin, w zależności od ciężkości i postępu powrotu do zdrowia. Rana powinna być wilgotna. Wysuszenie powoduje utratę wydajności. Produkt odpowiedni dla wszystkich zwierząt. Nie są znane żadne przeciwwskazania. Alergia na srebro jest niezwykle rzadka. Zużyć w ciągu 2 lat od daty produkcji (pokazanej na opakowaniu). Przechowywać w chłodnych do temperatury pokojowej i ciemnych warunkach.

TraumaPet gel Ag 2
TraumaPet gel ag

wskazania

TraumaPet® żel Ag Wskazanie : Przyspieszenie gojenia ran. Preparat nadaje się do aplikacji na trudno gojące się rany, zwłaszcza zakażone.

*Wszelkie rany, w tym otwarte
*Otarcia
*Ugryzienie
*Pęknięcia
*Zadrapania
*Zakażone rany
*Podrażnienie gruczołów odbytu i sromu

traumapet cremor ag 2

TraumaPet cremor Ag

TRAUMAPET® CREMOR AG ZE SREBREM KOLOIDALNYM I WOSKIEM PSZCZELIM

TraumaPet® cremor Ag to produkt na bazie wosku pszczelego w połączeniu ze srebrem koloidalnym NanoComplex.

TraumaPet ® cremor Ag ma zastosowanie przy powierzchownych urazach skóry, aby zapobiec pękaniu strupka lub do mniejszych ran, których nie można zakryć. Idealnie nadaje się do stosowania w infekcjach między palcami stóp lub w fałdach skóry.

poniżej przedstawiamy  przypadki gdzie zastosowano TraumaPet cremor Ag 

 1. przypadek 

Pacjentka doznała nagłej i silnie podrażnionej zmiany skórnej na lewym policzku. Po usunięciu sierści i powierzchownym mechanicznym oczyszczeniu skóry, zalecono aplikację TraumaPet® cremor Ag 4 razy dziennie. Kołnierz został użyty, aby zapobiec mechanicznemu podrażnieniu zmiany. Trzy dni później chęć zadrapania rany zniknęła, a pięć dni później zmiana została całkowicie zagojona.

 2. przypadek 

Zwierzę doznało głębokiej piodermii. Zmiany zapalne leczono miejscowo i pacjentce zalecono nałożenie na ranę TraumaPet ® Cremor Ag 5 razy dziennie (ryc. nbsp; 1).

Trzy dni później pacjent nie osiągnął zadowalającego wyzdrowienia i sytuacja uległa pogorszeniu pomimo regularnego stosowania TraumaPet ® Cremor Ag zgodnie z zaleceniami. Dotknięta rana została pokryta grubą skórką, której właścicielka nie usunęła po wstępnym leczeniu. W porównaniu ze stanem pierwotnym stan rany uległ pogorszeniu, a skóra właściwa była obrzęknięta (ryc. nbsp; 2). Właściciel został poinstruowany, aby nakładać TraumaPet ® Cremor Ag bezpośrednio na czystą ranę, a nie na brud, który ją skaził.

Pięć dni później, po prawidłowym leczeniu i regularnym stosowaniu TraumaPet ® Cremor Ag, zmiana prawie całkowicie się zagoiła. Ten przypadek pokazuje ogromne znaczenie odpowiedniego leczenia i czyszczenia dla wczesnego powrotu do zdrowia.

 

TraumaPet cremor Ag

skład :

Nanocząsteczki srebra, 100 ug w 1 ml śmietanki, woda oczyszczona, wosk pszczeli, poliakrylan sodu.

opakowanie :

tubka 15 ml

stosowanie:

Wskazówki dotyczące zastosowania:

Nałożyć krem bezpośrednio na zaatakowane miejsce, tworząc ciągłą warstwę o grubości 2-3 mm, pokrywającą cały obszar. Delikatnie zakryj ranę bandażem. Powtarzaj co 12-48 godzin, w zależności od ciężkości i postępu powrotu do zdrowia. Produkt odpowiedni dla wszystkich zwierząt. Nie są znane żadne przeciwwskazania. Alergia na srebro jest niezwykle rzadka. Zużyć w ciągu 2 lat od daty produkcji (pokazanej na opakowaniu). Przechowywać w chłodnych do temperatury pokojowej i ciemnych warunkach.

TraumaPet cremor Ag 3
TraumaPet cremor ag

wskazania

TraumaPet® żel Ag Wskazanie : Wspomaga regenerację zmian skórnych. Nadaje się do stosowania na rany zakażone bakteriami i drożdżami.

TRAUMAPET® CREMOR AG POMAGA ZWIERZĘTOM W:
*Ostatni etap gojenia ran
*Problemy skórne / łuski / podrażnienia
*Zapalenie łap
*Zapalenie skóry w fałdach skóry
*Sucha skóra
*Wypryski
*Swędząca skóra

krople do uszu optimized

TraumaPet oto Ag

Infekcja ucha u zwierząt jest nieprzyjemnym, ale powszechnym stanem. Krople do uszu
TraumaPet® oto Ag utrzymują zdrowy przewód słuchowy dzięki antybakteryjnemu i
przeciwzapalnemu działaniu srebra koloidalnego NanoComplex®.

TraumaPet ® oto Ag wspomaga rozpuszczanie i usuwanie nagromadzonego woskowiny. Wspomaga regenerację i gojenie skomplikowanych stanów zapalnych i infekcji przewodu słuchowego zewnętrznego dzięki zawartości nanocząsteczek srebra. Lata badań i prób wykazały, że nanosrebro jest wysoce antybakteryjne i grzybobójcze. Preparat jest nietoksyczny.

poniżej przedstawiamy przypadek gdzie zastosowano TraumaPet oto Ag 

 1. przypadek 

Pacjent z przewlekłym zapaleniem ucha przeszedł długotrwałe leczenie konwencjonalnymi metodami. Zapalenie kanału słuchowego powoduje nieprzyjemny zapach i potrzebę drapania oraz potrząsania uszami. Nabłonek przewodu słuchowego był czerwony, spuchnięty i pokryty warstwą woskowiny. Przed aplikacją pacjent został poddany badaniu i w wymazu z uszu stwierdzono obecność drożdżaków. Leczenie prowadzono kroplami do uszu TraumaPe oto Ag przez 5 dni jako jedyne leczenie. Późniejsze badanie wykazało lekkie podrażnienie tkanki, a w wymazówce nie wykryto drożdży ani bakterii.

Film instruktarzowy do stosowania kropli do uszu TraumaPet oto Ag

traumapet produkty optimized
Odtwórz wideo

TraumaPet oto Ag

skład :

Nanocząsteczki srebra 200 ug Ag w 1 ml kropli do uszu, woda oczyszczona, alkohol izopropylowy, gliceryna, wodorowęglan sodu.

opakowanie :

50 ml butelka

stosowanie:

Wskazówki dotyczące zastosowania:

Stosuj wielokrotnie 2-5x dziennie, wrzuć do kanału słuchowego.

Produkt przeznaczony do leczenia infekcji drożdżakowych i bakteryjnych. Produkt odpowiedni dla wszystkich zwierząt. Nie są znane żadne przeciwwskazania. Alergia na srebro jest niezwykle rzadka.

Zużyć w ciągu 2 lat od daty produkcji (pokazanej na opakowaniu).
Przechowywać w temperaturze pokojowej w ciemności.

TraumaPet oto AG
TraumaPet oto ag

wskazania

TraumaPet® oto Ag

 •  Swędzenie ucha
 • Roztocza ucha
 • Czerwone uszy
 • Zakażenie drożdżami i bakteriami
 • Infekcja ucha
 • Czyszczenie zapobiegawcze
krople do oczu optimized

TraumaPet ophtal Ag

TRAUMAPET® OPHTAL AG – KROPLE DO OCZU ZE SREBREM KOLOIDALNYM

Oko jest bardzo wrażliwe i może być podrażnione nawet przy najmniejszym zanieczyszczeniu ciałami obcymi. Krople do oczu TraumaPet® ophtal Ag oczyszczają oko i powiekę z kurzu, pyłków lub obcych włókien. Krople są stosowane w zapobieganiu i leczeniu stanów zapalnych i infekcji.


TraumaPet ® ophtal Ag – krople do oczu nawilżają i oczyszczają podrażnione oko oraz wnętrze powieki. Srebro koloidalne w składzie NanoComplex jest zdyspergowane w roztworze Ringera, zbliżonym składem do łez. Takie połączenie zapewnia działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, oczyszcza i delikatnie nawilża.

Produkt jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów zwierząt domowych w profilaktyce i wspomaganiu leczenia infekcji i infekcji oczu.

Film instruktarzowy do stosowania kropli do oczu Traumapet ophtal Ag

traumapet produkty optimized
Odtwórz wideo

TraumaPet ophtal Ag

skład :

Srebro koloidalne 20 µg (0,002%) w 1 ml kropli do oczu, roztwór Ringera.

opakowanie :

10 ml butelka

stosowanie:

Wskazówki do stosowania:

Regularnie (2-5x dziennie) wkraplać do chorego oka. Ilość uzależniona jest od wielkości zwierzęcia (2 -10 kropli).

Produkt jest odpowiedni dla wszystkich zwierząt domowych.

Nie są znane żadne sprzeczności. Alergia na srebro jest możliwa, ale niezwykle rzadka.

Zużyć w ciągu 2 lat od daty umieszczonej na opakowaniu.

TrumaPet ophtal Ag
TraumaPet ophtal ag

wskazania

TraumaPet ® ophtal Ag to sterylny produkt, odpowiedni do nawilżania i oczyszczania oczu i spojówek. Nadaje się również jako zabieg pomocniczy w przypadku niezakaźnych stanów zapalnych. Zawiera nanocząsteczki srebra. Jako płyn nośny wybrano płyn Ringera, ponieważ jego potencjał osmotyczny jest porównywalny do łez.

Krople do oczu pomagają zwierzętom m.in.:

 •  Podrażnione i czerwone oczy
 •  Katar sienny
   Alergia
 •  Zapalenie spojówek
 •  Łzy paski
 •  Czyszczenie zapobiegawcze
traumapet oral gel ag 2

TraumaPet Oral-gel Ag

TRAUMAPET® ŻEL DOUSTNY AG ZE SREBREM KOLOIDALNYM

Pyski naszych zwierząt zasługują na taką samą opiekę jak nasze. Z żelem doustnym TraumaPet® zapobiegasz i pomagasz w leczeniu stanów zapalnych i infekcji jamy ustnej.

TraumaPet ® żel doustny Ag pomaga zapobiegać paradontozie (chorobie dziąseł) oraz wspomaga leczenie stanów zapalnych i infekcji jamy ustnej. Żel doustny wspomaga gojenie wszelkiego rodzaju ran np. po ekstrakcji zębów, urazach dziąseł spowodowanych wiórami itp.

W przypadku kontuzji w jamie ustnej, np. zabawy z kijem lub z innym zwierzęciem, można posmarować żelem dotknięty obszar, aby zapobiec stanom zapalnym. Hydrofobowa struktura sprawia, że ​​żel na kilka godzin przylega do rany lub dziąseł, dzięki czemu substancja czynna NanoComplex skutecznie zapobiega i zwalcza stany zapalne.

Produkt odpowiedni dla wszystkich rodzajów zwierząt

traumapet produkty optimized
Odtwórz wideo

TraumaPet gel Ag

skład :

Olej parafinowy, metylohydroksypropyloceluloza, polietylen, srebro koloidalne 200 µg/g

opakowanie :

aplikator 5 ml

stosowanie:

Przed aplikacją usunąć nadmiar śliny i brudu. Za pomocą strzykawki lub czystego palca nałożyć żel na dotknięty obszar (błonę śluzową, dziąsła lub szyję) pokrywając obszar jednolitą warstwą o grubości 1 mm.
Produkt przeznaczony dla zwierząt po leczeniu stomatologicznym oraz jako uzupełnienie leczenia stanów zapalnych i ran w jamie ustnej. Idealna temperatura do rozprowadzania żelu wynosi od 15 do 25°C.
W przypadku stanów zapalnych : stosować 1 lub 2 razy dziennie. Jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu kilku dni, rozważ wizytę u weterynarza.

Traumapet oral gel
TraumaPet oral gel ag

wskazania

Żel do jamy ustnej pomaga zwierzętom m.in

 •  Zapalenie przyzębia
 • Rany w jamie ustnej i na dziąsłach
 • Aby przyspieszyć gojenie po ekstrakcji zęba
pasta do zebow optimized

TraumaPet stoma Ag

TraumaPet pasta do zębów z Ag 75ml ze srebrem koloidalnym

TraumaPet® Stoma Ag to preparat weterynaryjny z nanosrebrem do profilaktyki higieny jamy ustnej oraz wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej u małych zwierząt, zwłaszcza psów. Ma doskonałe właściwości ścierne, usuwa płytkę nazębną i łagodny smak mięsa, który sprawia, że mycie zębów jest przyjemnym doświadczeniem.

TraumaPet stoma Ag

skład :

Aqua, uwodniona krzemionka, sorbitol, gliceryna, guma celulozowa, aromat, sorbinian potasu, stewia, ekstrakt z rebaudiana, olejek z liści Melaleucaalternifolia, srebro koloidalne 50 µg/g

opakowanie :

tubka 75 ml

stosowanie:

Szczotkowanie należy rozpocząć od łatwo dostępnej części zgryzu na wargowej powierzchni siekaczy i kłów. Jeśli pies nie zareaguje negatywnie na zabieg, szczotkowanie można rozszerzyć na tył jamy ustnej po wargowej stronie zębów do zębów trzonowych. Jeśli to możliwe, policzki i usta należy odsunąć na bok, aby ułatwić wizualną kontrolę procesu szczotkowania. Szczotkowanie powierzchni guzków i zębów jest często możliwe tylko u współpracujących psów. Jeśli pies jest spokojny, sprzątanie może przeprowadzić jedna osoba. W odwrotnej sytuacji zaleca się, aby inna osoba przytrzymywała zwierzę nieruchomo.

TraumaPet stoma Ag
TraumaPet stoma ag

wskazania

Higienę jamy ustnej psów należy przeprowadzać regularnie, najlepiej codziennie za pomocą szczoteczki do zębów i odpowiedniej ilości pasty do zębów w zależności od wielkości zwierzęcia, ale nie nadmiernie. Szczoteczka do zębów powinna być zawsze miękka i odpowiedniej wielkości w stosunku do leczonego zwierzęcia

traumapet szampon ag

TraumaPet Shampoo Ag

TRAUMAPET® SZAMPON AG – SZAMPON ZE SREBREM KOLOIDALNYM I OLEJKAMI ETERYCZNYMI

Specjalnie opracowany szampon do regularnej pielęgnacji sierści i skóry psów i kotów. Szampon ma doskonałe właściwości myjące, odżywia i pielęgnuje włosy. Nadaje się do zmiękczania, nawilżania skóry i sierści oraz do skóry podrażnionej lub bardzo suchej, co działa kojąco i nawilżająco. Szampon wspomaga regenerację skóry, dodaje blasku i jędrności sierści oraz ułatwia rozczesywanie. Szampon dzięki zawartości srebra może wspomagać gojenie drobnych otarć i nadaje się również jako środek wspomagający wtórne piodermię.

TraumaPet shampoo Ag

skład :

Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate + Laury Sulfoacetate, Cocomidopropyl Betaine + Aqua + Sodium Chloride, Decyl Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-7, Zea Mays Oil + Rosa Moschata Seed Oil + Helianthus Annuus Seed Oil, PEG-120 Methyl, -Glucose Diolea 40 Uwodorniony olej rycynowy, chlorek sodu, gliceryna, olej sojowy, olej Thymus Zygis, trietanoloamina, Ag.

opakowanie :

butelka 200 ml

stosowanie:

Szampon nanieść na wilgotne włosy i wmasować ze wszystkich stron, aby uzyskać pianę. Pozostaw na chwilę (1 – 5 minut w zależności od charakteru zwierzęcia), a następnie spłucz dokładnie odpowiednią ilością letniej wody. W przypadku powikłań skórnych całą procedurę należy powtórzyć. Chroń oczy, uszy i pysk zwierzęcia. W przypadku rozprysków wewnętrznych spłukać dużą ilością wody.

TraumaPet shampoo Ag
TraumaPet shampoo ag

ostrzeżenia

Przed użyciem przeczytaj załączoną instrukcję. Nie wolno go używać w inny sposób niż podany w tej ulotce! Tylko dla zwierząt. Nie jest przeznaczony dla gatunków służących do produkcji żywności. Bardzo rzadko mogą wystąpić alergie na srebro. Produkt nie może mieć bezpośredniego kontaktu z żywnością, wodą pitną, zabawkami dla dzieci. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci!

Niewykorzystany produkt/pusty pojemnik należy przekazać na składowisko odpadów komunalnych. Zużyć w ciągu 2 lat od daty produkcji podanej na opakowaniu. Numer partii i data produkcji są podane na opakowaniu.

TraumaPet spray Ag

TraumaPet spray Ag

TRAUMAPET® SPRAY CHRONIĄCY AG ZE SREBREM KOLOIDALNYM, GERANIOLEM, TYMIANKIEM I OLEJKIEM ARGANOWYM

Specjalnie opracowany spray ochronny do regularnej pielęgnacji sierści i skóry psów i kotów zawierający koloidalne cząsteczki Ag, które mogą wspomagać gojenie małych ran po ukąszeniach pasożytów i tworzyć barierę przed wtórną zewnętrzną infekcją tych małych ran.

TraumaPet shampoo Ag

skład :

Aqua, Alkohol Izopropylowy, Olej Z Pestek Argania Spinosa, Geraniol, Olejek Z Kwiatów/Liści Thymus vulgaris, Ag.

opakowanie :

spray 200 ml

stosowanie:

Stosowany na suche i czyste włosy. W przypadku ruchu zwierzęcia na zewnątrz lub w kontakcie z innymi zwierzętami spryskać sierść zwierzęcia z odległości około 20 cm ze szczególną ostrożnością w miejscach, w których najczęściej występują pasożyty (brzuch, pośladki, fałdy na skórze). Unikaj kontaktu z nosem, oczami i uszami. Stosować raz dziennie w zależności od wielkości zwierzęcia

ostrzeżenia:

Zawsze przeczytaj załączoną instrukcję przed użyciem. Nie wolno go używać w sposób inny niż określony w instrukcji! Produkt nie zastępuje opieki weterynaryjnej oraz leków zalecanych przez lekarza weterynarii. Nie jest przeznaczony dla zwierząt jadalnych. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci!Pierwsza pomoc:W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody. W przypadku utrzymywania się jakichkolwiek problemów po pracy z produktem zasięgnąć porady lekarskiej.
Niewykorzystany produkt/pusty pojemnik należy przekazać na składowisko odpadów komunalnych.

TraumaPet spray Ag
TraumaPet spray ag

ostrzeżenia

TRAUMAPET® PROTECT SPRAY AG POMAGA ZWIERZĘTOM W:
*Ochrona zwierząt, głównie psów i kotów, przed pasożytami kleszczy, komarów i pcheł.
*Przyspiesza gojenie się ran po ukąszeniach pasożytów
*Zapobiega ponownej inwazji pasożytów