ektoina

4pets vet optimized

4Pets Vet -ektoina w chusteczkch

  4Pets Vet to chusteczki do zastosowania  w przypadku czyszczenia specjalistycznego uszu, oczu, fałdów skórnych, zmian ropnych w kącikach oczu, przestrzeniach międzypalcowych i w okolicach odbytu.  Z uwagi na skład, zastosowanie jest naprawdę szerokie.       Chusteczka 4Pets Vet jest nasączona płynem który zawiera Ectoinę, 4Terpineol, BSB, Laureth-9. Płyn wykazuje działanie ochronne związane z bakteriami i grzybami. Zawiera substancje myjące i działające  regenerująco w miejscu zastosowania. 

  4Pets Vet to coś więcej niż pielęgnacja 

Unikalna formuła w odpowiednim stężeniu i pH, jest przeznaczona do specjalistycznego dbania o skórę, fałdy skórne, skórę okolic oczu oraz uszy zwierząt. Pomaga naturalnie funkcjonować  skórze w przypadku podrażnień wywołanych przez czynniki zewnętrzne w tym grzyby, bakterie, alergeny oraz nużeńca (Demodex) oraz w przypadku widocznych złogów tłuszczu bądź ropnego wydzielania z powodu infekcji. W przypadku uczulenia na składniki, przerwać stosowanie. Chusteczki dostępne są dla pacjenta wyłącznie w gabinecie weterynaryjnym.

Przy chorobach ucha zewnętrznego powstają zmiany obejmujące skórę małżowiny usznej oraz przewodu słuchowego, co objawia się zwiększonym świądem, trzepaniem głową, drapaniem ucha. Pojawia się nieprzyjemny zapach z ucha. Czynnikiem pierwotnym powodującym stan zapalny mogą być: pasożyty zewnętrzne. Pielęgnacja uszu musi być wykonywana za pomocą specjalnych, a jednocześnie delikatnych płynów które powinny wykazywać działanie ochronne związane z bakteriami i grzybami oraz powinny zawierać substancje myjące i działające osłonowo na skórę i co ważne regenerująco.

Leki przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe mogą być przepisywane w celu leczenia infekcji. W przypadku infekcji skóry może być konieczne dodatkowo codzienne stosowanie preparatów, działających miejscowo np.4Pets chusteczki do codziennej pielęgnacji. W skład płynu nasączającego chusteczkę wchodzi: 

ektiona – substancja tworząca barierę ochronną przed czynnikami szkodliwymi, jak alergeny, odchody pasożytów. 

Lauren 9 – substancja myjąca, zmywająca wydzieliny tłuszczowe 

olejek herbaciany w tym 4 terpineol – działający antyseptycznie, pomocny w drobnych skaleczeniach, higienie okolic oczu, uszu i do przecierania miejsc, w których mogą występować infekcje grzybicze np. fałdy skórne, miejsca zauszne. Grzybica u psów to częsty, a może nawet najczęstszy problem. Wywołuje ją prawie 300 gatunków grzybów, najczęściej występują grzybice powierzchniowe włosa i naskórka, inaczej nazywane dermatofitozami. Najbardziej narażone na rozwinięcie się dermatofitozy są oczywiście zwierzęta młode, z obniżoną odpornością, narażone na stres. W niektórych przypadkach zwierzęta stają się bezobjawowym nosicielem (szczególnie długowłose koty), od których zwierzę może się zarazić poprzez bezpośredni kontakt. Grzyby te są bardzo oporne na warunki środowiska, przez co wiele zwierząt może stać się ich nosicielami i zarażać kolejne. Zarażać mogą też pasożyty, takie jak pchły, wszy, wszoły czy muchy. „Nośnikami” mogą stać się ponadto legowiska, pluszowe zabawki oraz przedmioty służące pielęgnacji sierści (szczotki, nożyczki, grzebienie). Zarodniki grzybów można spotkać dosłownie wszędzie. To wyjaśnia, dlaczego grzybica u psów jest tak często spotykana. Rzadziej występująca choroba skóry, ale znacznie groźniejsza, to nużyca ogólna. W tym przypadku wyłysienia i zmiany skórne obejmują większą powierzchnię ciała. Często dochodzi do wtórnych zakażeń pasożytniczymi grzybami i bakteriami. 4Pets poradzi sobie z demodekozą pod warunkiem że zostanie zachowany reżim związany z pielęgnacją i to codzienną.

4Pets Vet chusteczki

skład :

Benzalkonium Chloride
Disodium EDTA
Aqua
Natragem S140 
Melaleuca Alternifolia Leaf Oil
Ectoin
Laureth-9
Optiphen BSB-W
Glycerin
TEA, Kwas mlekowy 

opakowanie :

20 saszetek

zastosowanie : 

do codziennej pielęgnacji 

oczu , uszu okolic odbytu

4pets removebg preview

wskazania

Chusteczka jest przeznaczona wyłącznie do jednorazowego użytku. Stosować wyłącznie wieczorem  przez okres 6 dni codziennie, następnie co drugi dzień do wyczerpania chusteczek. Po wyjęciu chusteczki z opakowania można ją przeciąć, rozerwać na pół. Chusteczka jest wykonana z delikatnego naturalnego materiału i rozdarcie nie wymaga użycia siły. Mocno nasączona ułatwia czyszczenie.  Profilaktycznie stosujemy 2 do 3 razy w tygodniu, dzięki temu jedno opakowanie wystarcza na 2 miesiące. Z uwagi na właściwości Ectoiny i fakt że stosujemy je na noc, nie wymagają tak częstego stosowania jak inne chusteczki. Zabezpieczamy np. uszy na kilka dni.   

Ważne !!!!! Chusteczki nie zawierają wybielaczy. Chusteczki pakowane  są pojedynczo co oznacza , że ostatnia chusteczka która zostanie użyta z opakowania jest tak samo nawilżona jak pierwsza. 

ektoina

Bepax Vet - Ektoina w Maści

WYJĄTKOWY PREPARAT DLA WYJĄTKOWEGO CZŁONKA RODZINY

Oddajemy Państwu do stosowania nasz kolejny preparat z unikalną formułą składników, zawierający jedną z najdroższych a zarazem najlepszych substancji ochronnych jaką jest ekstremolit w postaci Ektoiny firmy Merck. Maść jest w odpowiednim stężeniu składników i pH dla zwierząt. Przeznaczona jest do specjalistycznej pielęgnacji skóry wysuszonej, podrapanej, modzelowatej gdzie występują ubytki sierści. Maść może być stosowana na skórę okolic oczu oraz nosa zwierząt. Pomaga naturalnie funkcjonować skórze w przypadku podrażnień wywołanych przez czynniki zewnętrzne. Zimą ochroni łapy zwierząt przed solą lub innymi chemicznymi środkami. Nie zawiera konserwantów.

Głównym składnikiem maści jest Ektoina , która nawilża,  zabezpiecza skórę przed wnikaniem patogenów i działa p/alergicznie, chroni nabłonek przed alergenami, światłem UV, zanieczyszczeniem powietrza, ciepłem lub suchością. W rezultacie stany zapalne skóry, nosa, oczu, wywołane przez te stresowe czynniki są zmniejszane. Uzupełnienie maści Witaminą A i E powoduje przyśpieszenie regeneracji naskórka a Panthenol uzupełnia działanie Ectoiny, ma właściwości łagodzące, przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne. Działa pielęgnacyjnie i kojąco na podrażnienia, wspomaga gojenie ran i owrzodzeń, łagodzi swędzenie i pieczenie skóry.

Skuteczność cząsteczki ochronnej Rona Care Ectoin® została już udowodniona w różnych produktach medycznych. Kontynuujemy ekspansję tej cząsteczki w naszych produktach opartych na oryginalnej cząsteczce Rona Care Ectoin® firmy Merck dla sektora opieki nad zwierzętami.

 

Bepax Vet

skład :

Ektoina

Witamina A

Witamina E

Panthenol

opakowanie :

tubka 10 g./50 g. /200 g.

dawkowanie:

dawkowanie w miarę potrzeby do 4 razy dziennie

nie nakładamy grubej warstwy maści . Nie ma takiej potrzeby

bepax 10 1
bepax 200 1

wskazania

*specjalistyczna pielęgnacja skóry wysuszonej, podrapanej, modzelowatej gdzie występują ubytki sierści.

*Maść może być stosowana na skórę okolic oczu oraz nosa zwierząt.

*Pomaga naturalnie funkcjonować skórze w przypadku podrażnień wywołanych przez czynniki zewnętrzne.

*Zimą ochroni łapy zwierząt przed solą lub innymi chemicznymi środkami.

krople z ektoina optimized

inflaEye-Vet - Ektoina w Kroplach

Płyn Inflaeye-Vet przeznaczony jest do przemywania oczu i okolic oczu, specjalistycznej pielęgnacji oczu, brzegów powiek w szczególności powiek i oczu swędzących bądź podrażnionych przez różne czynniki zewnętrzne, np wywołujące reakcję alergiczną, wskazujące na istniejący stan zapalny wymagający zastosowania substancji zawartych w płynie.

Płyn to połączenie kilku substancji tworzących swoistą synergię w działaniu. Poprzez połączenie kilku substancji znajdujących się w trzech różnych produktach w tym substancji silnie nawilżającej,  antyseptycznej oraz wspomagającej naczynia krwionośne, otrzymaliśmy swoiste trio czyli 3 w 1 co ma bezpośrednio przełożenie i na działanie i na koszty związane z zakupem.  

Ektoina –  jest pochodną aminokwasu i posiada właściwości kosmotropowe. Cząsteczki kosmotropowe przyczyniają się do stabilności i struktury interakcji woda-woda. Powodują one korzystne oddziaływanie cząsteczek wody i stabilizują interakcje międzycząsteczkowe w biomolekułach. Ectoina otacza siebie, a także sąsiednie białka lub błony komórkowe warstwą wody. Struktura ta nosi nazwę „Ectoin Water Sarcophagus” co oznacza, że tworzy swoisty sarkofag ochronny. Ectoina nie wchodzi w interakcje z białkami ani nie wchodzi do komórek. Ze względu na tworzenie się warstw wody na błonach komórkowych lub lipidach, Ectoina jest w stanie ustabilizować te struktury i wspierać ich płynność. Ze względu na tę właściwość – i jest to najważniejszy czynnik, jest w stanie chronić nabłonek przed alergenami, światłem UV, zanieczyszczeniem powietrza, ciepłem lub suchością. W rezultacie stany zapalne, wywołane przez te stresowe czynniki, skóry, nosa, oczu, płuc itp., są zmniejszane.

poliheksanid PHMB – Substancja ta została zastosowana klinicznie po raz pierwszy w 1994 roku. Podstawowym mechanizmem jej działania jest niszczenie struktur błon bakteryjnych poprzez wiązanie fosfolipidów błonowych. Stosowana jest jako antyseptyk ale też pełni rolę konserwantu w wielu produktach. Do dzisiaj nie wyizolowano bakterii opornych na działanie poliheksanidu. Nie wykazano również jego działania cytotoksycznego oraz toksyczności ogólnoustrojowej, a także działania alergizującego. Badania kliniczne PHMB wykazały, że w dawce 10 ppm jest dobrze tolerowany, skuteczny przeciwko MRSA i VRE (wankomycynooporne Enterococcus). PHMB może być stosowany do przemywania ran, jest odpowiedni jako antyseptyk do krytycznie skolonizowanych i zarażonych przewlekłych ran, i w połączeniu z NPWT, może być stosowany do zakropienia.

Hamamelis ( oczar wirginijski) od stuleci był wykorzystywany jako remedium na problemy skórne i trudno gojące się rany. Zawarte kwasy fenolowe, garbniki i proantocyjanidyny usuwają nadmiar wolnych rodników, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Flawonidy działają antyoksydacyjnie. Kwas elagowy oraz lukoantocjany  uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, hamują krwawienia i krwotoki, działają przeciw wysiękowo. Ponadto przyśpieszają proces ziarninowania, odpowiedzialny za naturalne gojenie się ran.

Calendula (Nagietek) ze względu na właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze znalazła zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Do kropli ocznych stosowana jest przy leczeniu stanów zapalnych spojówek i przemęczeniu oczu w tym redukcji ,,czerwonych” oczu 

InflaEye-Vet

skład :

Ectoin

Calendula

Polliheksanid PHMB

Hamamelis

opakowanie :

buteleczka 30 ml

dawkowanie:

 Płyn stosować w/g zaleceń lekarza. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej  stosować 3-4 x dziennie przemywając oczy lub okolice oczu. Płyn nakładać bezpośrednio na miejsce zastosowania. 

UnflaEye

wskazania

*przeznaczony jest do przemywania oczu i okolic oczu, specjalistycznej pielęgnacji oczu, brzegów powiek w szczególności powiek i oczu swędzących bądź podrażnionych przez różne czynniki zewnętrzne, np wywołujące reakcję alergiczną, wskazujące na istniejący stan zapalny wymagający zastosowania substancji zawartych w płynie

* w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwać stosowanie. Nie stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu. Stosować do 3 miesięcy po otwarciu.